Verkoop Velco Brandveiligheid

Het Zweedse Presto Group neemt Velco Brandveiligheid over. Samen gaan Velco en Presto hun gemeenschappelijke doelstelling nastreven om hoogwaardige en duurzame brandveiligheidsoplossingen te bieden aan haar klanten. De Jong & Laan adviseerde en begeleidde Velco bij het verkooptraject.

Velco Brandveiligheid

Velco, opgericht in 1968 in Oldenzaal, is gespecialiseerd in levering en onderhoud van materialen voor brandbeveiliging, trainingen voor bedrijfshulpverlening en het opstellen van noodplannen. Het bedrijf heeft een sterke reputatie opgebouwd in Nederland met een loyale klantenkring en een sterke focus op duurzaamheid. Robbert Veltkamp, eigenaar van Velco, blijft in een adviserende rol betrokken bij het bedrijf om een goede overgang te waarborgen en het succes in Nederland voort te zetten.

Versterken marktpositie

Met de overname versterkt Presto haar positie op de Europese markt. Door Velco toe te voegen aan de groep zal de organische groei en marktconsolidatie verder worden gestimuleerd, met zowel bestaande als nieuwe klanten die profiteren van een nog sterkere specialist in actieve brandveiligheid. Velco zal zijn activiteiten onder het huidige management voortzetten.

Robbert

Veltkamp

"Je familiebedrijf verkopen doe je maar één keer in je leven en is totaal anders dan je dagelijkse business. Dat is niet alleen een financieel en juridisch proces, maar ook duidelijk een emotioneel proces. De proactieve rol en de steun die de Jong & Laan me daarbij heeft gegeven, is ongelofelijk belangrijk geweest en essentieel voor het slagen van de transactie.’’

Presto

Presto is een toonaangevende speler in Europa met een uitgebreid aanbod op het gebied van brandbeveiliging, veiligheidstrainingen en EHBO-diensten. Presto is opgericht in Zweden, en uitgegroeid tot een groep met een omzet van meer dan € 300 miljoen en 1.700 medewerkers in een zestal landen. Het bedrijf bedient meer dan 80.000 klanten door heel Europa en biedt complete veiligheidsoplossingen die gericht zijn op het waarborgen van veiligheid en het redden van levens.

De CEO van Presto Group, Filip Bjurström, kijkt ernaar uit om de vijftig medewerkers van Velco te verwelkomen binnen de groep: ‘’Samen kunnen we een nog sterker Europees aanbod creëren, waarbij meer klanten kunnen worden ondersteund onder de visie ‘Together, Saving Lives’.’’

Verkoopbegeleiding

De Jong & Laan adviseerde en begeleidde Velco bij het verkooptraject, bestaande uit:

  • Het realiseren van de persoonlijke wensen van de aandeelhouder;
  • Het uitvoeren van een waardeanalyse;
  • Het opstellen van het informatiememorandum;
  • Het in kaart brengen en benaderen van potentiële overnamekandidaten;
  • Ondersteuning bij de onderhandelingen;
  • De begeleiding bij het due diligence-onderzoek;
  • Ondersteuning bij het opstellen van overnamecontracten en de afronding van de transactie.

Heb je nog vragen of ben je benieuwd wat onze corporate finance adviseurs voor jou kunnen betekenen? Neem gerust contact met ons op.