Ook vrijstellingen erfbelasting geïndexeerd
Naast de bedragen van de vrijstellingen in de schenkbelasting, zijn ook de vrijgestelde bedragen in de erfbelasting verhoogd als gevolg van de jaarlijkse indexatie. Dit levert de onderstaande vrijstellingen op:
| 2025 | 2026 | |
| Vrijstelling partner | € 804.698 | € 828.035 |
| Vrijstelling invalide kind | € 76.453 | € 78.671 |
| Vrijstelling (klein)kinderen | € 25.490 | € 26.230 |
| Vrijstelling ouder | € 60.359 | € 62.110 |
Let op! Partners, zoals ouders, wordt gezien als één schenker. Doen zij beiden een schenking aan het kind, dan worden die schenkingen bij elkaar opgeteld. En als het kind en diens partner bijvoorbeeld allebei een schenking krijgen van een grootouder van de vrouw, dan telt ook dit als één schenking.
Wijziging per 2026
Met betrekking tot bovenstaande vrijstellingen is van belang dat kinderen die geen juridische band hebben met hun biologische ouder gelijkgesteld worden aan kinderen die deze band wel hebben. Over schenkingen en erfenissen van hun biologische, maar niet juridische ouder, gelden voortaan dus dezelfde vrijstellingen.
Vragen?
Heb je vragen over dit onderwerp, neem dan gerust contact met ons op.