Prinsjesdagspecial: Overige maatregelen
Overdrachtsbelasting woningen waar je niet zelf gaat wonen verlaagd per 2027
De overdrachtsbelasting voor woningen die niet bedoeld zijn als hoofdverblijf, zoals vakantie- of verhuurwoningen, wordt per 1 januari 2027 verlaagd van 8% naar 7%. Dit tarief zal dan gelden ongeacht of je de woning particulier of zakelijk aanschaft.
Verlaging brandstofaccijns blijft voor benzine ook nog in 2027 van kracht
Een veelbesproken onderwerp: de prijzen aan de pomp. Zeker nu we weer massaal zijn uitgewaaid door heel Europa hebben we de verschillen weer even duidelijk kunnen ervaren. Zelfs met de verlaging van de brandstofaccijns die in 2026 is ingevoerd om burgers te compenseren voor de hoge kosten, betalen we hoge brandstofprijzen in Nederland. De korting voor benzine wordt een jaar verlengd, voor diesel wordt hetzelfde voorgesteld. Daarnaast wordt voorgesteld om de korting voor benzine en diesel geleidelijker af te bouwen. Dit scheelt toch een slok op een (duurdere) borrel én dan brengt ons bij het volgende onderwerp.
Verhoging alcoholaccijns
De alcoholaccijns worden vanaf 1 januari 2027 jaarlijks automatisch geïndexeerd op basis van de inflatie. Hierdoor zal de accijns dus structureel meestijgen met de stijgende prijzen.
Prinsjesdag:
dit kan je in 2027 verwachten
Prinsjesdag valt vroeg dit jaar, op dinsdag 15 september 2026. Via deze pagina houden we je op de hoogte van de ontwikkelingen.
Wil je direct na Prinsjesdag inzicht in de maatregelen die op Prinsjesdag zijn gepresenteerd en weten welke kansen en gevolgen die hebben voor jou? Schrijf je dan in voor ons live Prinsjesdag-webinar op woensdag 16 september om 15:30 uur.