EIA & MIA/Vamil

Staat je strategie in het teken van duurzaam ondernemen? Dan kan je mogelijk gebruikmaken van subsidies en fiscale regelingen, zoals de EIA of MIA/Vamil. Wij kijken met je mee!
Neem direct contact op

EIA & MIA/Vamil

Staat je strategie in het teken van duurzaam ondernemen? Wil je bijvoorbeeld investeren in duurzame, energiezuinige of CO2-reducerende technologieën? Of ga je investeren in apparaten of technieken die milieuvoordeel opleveren? Dan kan je waarschijnlijk gebruikmaken van subsidies en fiscale regelingen, zoals de Energie-investeringsaftrek (EIA), de Milieu-investeringsaftrek (MIA) en/of de Willekeurige afschrijving milieu-investeringen (Vamil).

De ervaring leert dat er vaak meer mogelijk is dan je op voorhand denkt. Daarbij is het belangrijk om de mogelijkheden zo vroeg mogelijk in kaart te brengen, omdat regelingen allerlei voorwaarden kennen. Samen kijken we voor welke regelingen je in aanmerking komt en welke passen binnen je strategie. 

De focus ligt daarbij - naast de mogelijkheden bij een concrete investering - op het ‘totaalplaatje’. Wij kijken daarom graag met je mee in je strategische plannen, zodat we een volledig beeld kunnen schetsen van de fiscale en subsidiekansen die er liggen.

Wil je meer weten over de 'ins en outs' van de EIA & MIA/Vamil? Bezoek dan de subsidieregelingpagina van onze dochteronderneming Cata subsidieadvies. 

Fred Rouhof
Fred Rouhof Senior belastingadviseur
Specialist op het gebied van belastingen
Ik ben Fred, senior belastingadviseur bij de Jong & Laan. Ik haal voldoening uit het helpen van bedrijven en ondernemers met fiscale uitdagingen. Vanuit een totaalbenadering is het mijn expertise om klanten te ontzorgen, zodat fiscale optimalisatie aansluit bij de strategie van de onderneming. Optimalisatie is daarbij geen doel op zich, ik kijk breder en spiegel de ondernemers om andere facetten mee te nemen in hun overwegingen.
Neem contact op

Durf te kiezen

Bij een verduurzaming of verbouwing kan je voor meerdere regelingen in aanmerking komen. Denk hierbij bijvoorbeeld aan de WBSO. De fiscale faciliteiten en/of subsidieregelingen vullen elkaar niet alleen aan, maar kunnen elkaar óók uitsluiten. Het is daarom belangrijk dat je weloverwogen keuzes maakt. Wij ondersteunen en ontzorgen je bij:

  • De inventarisatie van mogelijkheden en onmogelijkheden.
  • Het doorrekenen van scenario's om een weloverwogen keuze te maken.
  • Het formuleren en indienen van de aanvraag van je keuze.
  • De verwerking in de aangifte inkomstenbelastingvennootschapsbelasting en loonheffingen.
  • Het inrichten en vastleggen van je financiële administratie om desgevraagd de subsidieverstrekker verantwoording af te leggen.

Snel schakelen

Voor het benutten van fiscale aftrekmogelijkheden, zoals de EIA/MIA/Vamil of de WBSO, is het van groot belang dat er op tijd acties worden ondernomen, omdat:

  • je investering vaak binnen drie maanden na het aangaan van de verplichting (lees: opdrachtverstrekking) gemeld moet zijn;
  • subsidieregelingen diverse deadlines kennen.

Wij kijken daarom graag in een vroeg stadium al met je mee, zodat je geen kansen misloopt. 

Wij maken graag kennis met jou

Laten we samen kijken welke subsidieregelingen of fiscale faciliteiten passen binnen jouw (duurzame) strategie. 

Neem contact op
Vestiging-Nijverdal-07

Samen gaan we ervoor

Ilse Stortelers
Ilse Stortelers Junior subsidieadviseur Meer over Ilse
Renate Ekhart
Renate Ekhart Senior adviseur kwaliteit & vaktechniek Meer over Renate
Martijn van der Leest
Martijn van der Leest Senior subsidieadviseur Meer over Martijn
Leander Popken
Leander Popken Senior subsidieadviseur Meer over Leander
Paul van den Berg
Paul van den Berg Subsidieadviseur Meer over Paul
Jarno Swijghuizen
Jarno Swijghuizen Subsidieadviseur Meer over Jarno
Martijn Boerman
Martijn Boerman Subsidieadviseur Meer over Martijn

Waar wil je meer over weten?

Contact

Neem contact op door het onderstaande formulier in te vullen

Fred Rouhof
Fred Rouhof Senior belastingadviseur
Specialist op het gebied van belastingen
Ik ben Fred, senior belastingadviseur bij de Jong & Laan. Ik haal voldoening uit het helpen van bedrijven en ondernemers met fiscale uitdagingen. Vanuit een totaalbenadering is het mijn expertise om klanten te ontzorgen, zodat fiscale optimalisatie aansluit bij de strategie van de onderneming. Optimalisatie is daarbij geen doel op zich, ik kijk breder en spiegel de ondernemers om andere facetten mee te nemen in hun overwegingen.
Neem contact op