Gevolgen invoer en uitvoer
Als gevolg van de Brexit krijgen bedrijven die onderhandelen met het VK te maken met tal van regels met betrekking tot onder andere:
- Voorschriften van invoer en uitvoer van goederen
- Douaneaangiftes
- Productaansprakelijkheid
- Oorsprong- en kwaliteitseisen
Transporteurs die rijden van en naar het VK krijgen te maken met meer procedures en mogelijk langere wachttijden. Voor EU-vervoerders geldt dat maximaal twee cabotageritten zijn toegestaan.
Kortom: iedereen in de keten krijgt te maken met douaneformaliteiten en nieuwe import- en exportregels van de Nederlandse én de Britse Douane.
CEMT-vergunning
In beginsel is voor het vervoer naar landen buiten de Europese Unie een CEMT-vergunning (of ritmachtigingen) benodigd. In de Brexit-deal is echter opgenomen dat een in Nederland gevestigde onderneming - óók na 1 januari 2021 - onder dekking van de Eurovergunning van, naar en door het VK kan rijden.
Documenten
Transporteurs moet zorgen dat de documenten en vergunningen op orde zijn om te voorkomen dat de toegang tot het VK wordt geweigerd. Als u vervoert via ferry- of short sea terminals, dan is voormelden van douanedocumenten (via portbase) verplicht.
Het voormelden kan de importeur/exporteur, de expediteur, de douane agent of de vervoerder zelf doen. In het algemeen geldt: geen documenten, geen vervoer.
Bereid u goed voor
Rijden van, naar of in de VK vergt een gedegen voorbereiding. Zowel vanuit Nederland als vanuit het Britse perspectief zijn checklisten aanwezig. De procedures en documenten zijn afhankelijk van het soort vervoer; voor veterinaire goederen gelden bijvoorbeeld andere procedures dan voor stukgoed.
Heeft u nog vragen over dit onderwerp? Neem gerust contact met ons op.